2011-03-13 21:33
 Oceń wpis
   

A zarobek 20% w stosunku rocznym. Czy jest jakaś lokata która dałaby mi taki zarobek? To pytanie retoryczne. No, może ze trzy procent z tego zysku przeznaczyłem z góry na sprawdzenie tych pożyczkobiorców, swoimi kanałami. I to jest sekret powodzenia w tym biznesie.

Tagi: pożyczki, prywatne, lokaty, odsetki maksymalne
kategoria: Ogólne


2010-11-23 22:04
 Oceń wpis
   

Już taki jestem, że moje kontakty interpersonalne pozostawiają wiele do życzenia jak idzie o pozyskiwanie sympatyków, a co za tym idzie, klientów. Jeszcze telefonicznie jakoś nieźle ale twarzą w twarz, znacznie gorzej. A mimo tego radze sobie w biznesie nieźle, ale pracując sobie w domku i kontakty z klientami ograniczając wyłącznie do wymiany poczty elektronicznej oraz rozmów telefonicznych.

Ludzie którzy nie mają przysłowiowego "gadanego" nie powinni się zrażać, jeżeli maja wizję prowadzenia własnej firmy. Internet, dobrze wypromowana w nim strona www, dobry mailing, mogą całkowicie zastąpić kontakty bezpośrednie w celu pozyskiwania zleceń, klientów. I bardo mi się to podoba. Marketing i handel nie musi być akwizycja oraz kłanianiem się w pas klientowi bezpośrednio.

Tagi: firma, handel, biznes, internet, marketing, www


2010-10-20 06:19
 Oceń wpis
   

Moim zdaniem to swego rodzaju fenomen - kilku moich znajomych, aktywnych ludzi w sile wieku nie ma internetowego konta tylko tradycyjne. Jeszcze jak chodzi o emerytów, wiekowych ludzi to jestem w stanie zrozumieć to "przywiązanie do tradycji", bo z konta korzystają może raz na rok? Jednak u młodych ludzi takiej preferencji nie rozumiem. prowadząc działalność gospodarcza nie wyobrażam sobie łażenia dzień w dzień do banku w celu dokonania przelewu. Argumentem przemawiającym według nich za kontem tradycyjnym jest bezpieczeństwo, czyli że niby konta internetowe są niebezpieczne z powodu ryzyka włamań, wyłudzeń loginu i hasła. O włamaniach to raczej nie słyszałem natomiast o wyłudzeniach loginu i hasła owszem, zdarzało się, ale nie ma to nic wspólnego z jakością systemów zabezpieczających w bankowości elektronicznej, to jedynie głupota właścicieli kont, którzy pomimo napomnień i ostrzeżeń podali swe dane dostępowe złodziejom. Jeżeli postępujemy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, konta interentowe są bezpieczne. To już pewnie łatwiej wykraść pieniądze z tradycyjnego konta podszywając się (z fałszywym dowodem osobistym i podrabiając podpis) za właściciela rachunku. A konto internetowe jest tańsze w użytkowaniu od tradycyjnego nawet o kilkaset złotych rocznie.

Tagi: konta bankowe, konta internetowe


2010-09-26 06:58
 Oceń wpis
   

Z grubsza rok temu każdy kto wtedy założył lokatę, wygrał z inflacją. Oprocentowanie netto nawet tych najsłabszych lokat było wyższe niż wskaźnik inflacji.W nadchodzącym roku ma być niestety odwrotnie, jak podają prognozy. I to ostrzeżenie przeważyło ostatecznie na podjęciu przeze mnie decyzji o rozpoczęciu inwestowania w udzielanie pożyczek. Biorę pod uwagę te tzw. pożyczki społecznościowe ale pod warunkiem że znajdę jakieś dojścia dzięki którym będę mógł dokładnie sprawdzać pożyczkobiorców. Chodzi mi o sprawdzenie czy pracuje taki i z jakim wynagrodzeniem, czy figuruje w Biurze Informacji kredytowej, w Krajowym Rejestrze Długów. Legalnie takich informacji nie uzyskam, a więc pozostaje mi tylko korzystanie w tym zakresie z usług jakiejś agencji detektywistycznej. Pytanie, czy znajdę taką która będzie w stanie zebrać dla mnie takie informacje i ile to będzie kosztować. Jeżeli nie / za drogo, spróbuje rozreklamować swe usługi w zakresie pożyczek pod zastaw / pod hipotekę. Postawię w tym celu mini stronę internetową pozycjonowana na hasło "pożyczki" + nazwa miejscowości. 

Tagi: inflacja, pożyczki, lokaty, inwestowania


2010-09-23 14:07
 Oceń wpis
   

Zauważyłem to że wiele osób zarówno jako wierzycieli jak i dłużników nie ma żadnego pojęcia o tym, jak zgodnie z prawem może przebiegać windykacja. Mam tu na myśli i procedury sądowo-egzekucyjne. O dodatkowych, jakie szczególnie w postępowaniu przedsądowym może zgodnie z prawem uskuteczniać firma windykacyjna będę pisał w osobnym wpisie (w niejednym zapewne). Pokrótce więc, napiszę tu o wszystkim, od strony wierzyciela i na przykładzie niezapłaconej, podpisanej przez dłużnika faktury. Jeżeli chcemy otrzymać sądowy tytuł wykonawczy i zlecić egzekucję długu komornikowi, musimy wezwać dłużnika do zapłaty pod rygorem skierowania do sądu pozwu o zapłatę. Wezwanie wysyłamy pocztą poleconą. Następnie należy złożyć do sądu pozew do którego trzeba załączyć odpis wezwania do zapłaty i potwierdzenie jego nadania na poczcie oraz fakturę. Sąd zapewne wyda nakaz zapłaty (bez informowania i wzywania stron, bez rozprawy). Odpis nakazu zapłaty i pozwu sąd wysyła też do dłużnika który ma 14 dni czasu na wniesienie sprzeciwu / zarzutów. Jeśli tego nie zrobi to nakaz uprawomocni się, sąd przybije na nim klauzulę wykonalności (stwierdzenie prawomocności) i wierzyciel z takim już tytułem wykonawczym może udać się do komornika (wysłać wniosek o wszczęcie egzekucji). Jeżeli jednak pozwany dłużnik wniesie sprzeciw / zarzuty to sprawa trafi do postępowania zwykłego i może potrwać miesiącami lub ponad rok zanim zostanie wydany wyrok.I niekoniecznie musi być to wyrok po myśli powoda. Niejeden doznał już szoku gdy pomimo dowodu w postaci podpisanej faktury (albo np. umowy pożyczki) powództwo zostało oddalone. Zaglądaj więc czasem na ten blog to od czasu do czasu będziesz mógł przeczytać jak to możliwe i jak nie dopuścić do takich wk...iących sytuacji.

Tagi: sąd, nakaz, wyrok, wezwanie, pozew